ساعات کاری : همه روزه ، با تعیین وقت قبلی
۰۲۱۲۶۸۰۶۱۴۰ - ۰۹۰۲۸۸۱۸۵۸۴
تهران، ولنجک، خیابان ۱۴، پلاک ۱۹، برج هوما Hooma
دکتر عرفان قربانی مقدم » عمل میکروسکوپی دیسک کمر
۳ دقیقه
عمل میکروسکوپی دیسک کمر

عمل میکروسکوپی دیسک کمر

آنچه می خوانید...

عمل میکروسکوپی دیسک کمر

 جراحی دیسک کمر با چه روش هایی انجام می شود ؟ عوارض جراحی دیسک کمر کدامند ؟ هزینه عمل میکروسکوپی دیسک کمر چقدر است ؟ شاید خیلی از افراد  با این روش جراحی آشنایی نداشته باشند، در حقیقت دیسک کمر  با روش هایی مختلفی درمان می شود  که در ادامه به بررسی یکی از این روش ها می پردازیم .

در بیماری  که شکستگی فقرات دارد، با کمک جراحی و استفاده از وسیله گذاری، باید اقدام به پایدار سازی  ستون فقرات کرد .

عمل میکروسکوپی دیسک کمر
عمل میکروسکوپی دیسک کمر

روش کار در عمل میکروسکوپی دیسک کمر چگونه است ؟

لازم است تا در ابتداد یک برش، روی محل مناسب ایجاد شود، سپس با استفاده از رگولاتورها پوست کنار زده می شود . سعی می شود محل شکستکی در محل وسط کار جراح قرار گیرد . به طور مثال تصور کنید شکستگی در مهره L1 باشد، پس از کنار زدن عضلات با یک دریل مخصوص زوائد خالی برداشته می شود، مناطق زوائد عرضی  تراش داده می شوند  تا در مراحل بعدی برای فیوژن استخوانی مورد استفاده قرار بگیرند، خراش دادن هر کدام از مهره ها باعث می شود که فیوژن بهتری شکل بگیرد و پیوند استخوان مستحکم تر در محل خود جای بگیرد.

 سپس لازم است با پیچ های مخصوص که در داخل پدیکل مهره قرار داده می شوند و  با وسایل مناسب، جای پیچ ها مشخص گردد. محل صریح پیچ ها با کمک یک سری پین و عکس رادیولوژی تایید می گردد. پیچ های اصلی در محل قرار می گیرند که این پیچ ها  هر سه ستون فقرات را در بر میگیرند، سپس دو میله  که با نام Rods خوانده  می  شود، بر روی پیچ ها قرار  داده می شوند و با کمک یک رابط عرضی  ( Cross-bar) به یکدیگر متصل می شوند .

این ساختار استحکام بسیار خوبی را فراهم می سازد ، در نهایت پس از گذاشتنن میله ها، سر پوش پیچ ها بسته می شود تا میله ها بتوانند مستحکم نشسته و میله خارج نگردد .

در نهایت گرفت که پیوند استخوان است، در محل هایی که پریل شده چیده می گردد تا بتواند یک فیوژن، با استحکام بسیار بالایی را فراهم سازد .

دکتر عرفان قربانی مقدم جراح مغز، نخاع و ستون فقرات
بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب عضو انجمن نورو اسپاین عضو انجمن جراحان ستون فقرات.شماره های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

  • 021-26806140
  • 0902-8818584

بهترین روش جراحی دیسک کمر

در حقیقت در صورتی که  افراد بالای 40  سال  با  کمک MRI بررسی شوند، در خیلی از افراد،  شاید بالای 30 درصد موارد  تغییراتی  از برجستگی دیسک، تنگی کانال در نقاط مختلف و… در ستون  فقرات مشاهده شود .

لازم به ذکر است که  هر گونه یافته غیر طبیعی  در ستون فقرات مورد جراحی قرار نمی گیرد . لازم است تا جراح تطابق دهد که چقدر این یافته ها با مشکلات بیمار و  علائمی که خود جراح در طی معاینات  مشاهده می کند، تطابق دارد و براساس مشکل بیمار،  بهترین روش درمان مناسب با شرایطی که  بیمار را ناتوان  کرده است انتخاب می گردد .

دکتر عرفان قربانی مقدم

بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب
عضو انجمن نورو اسپاین
عضو انجمن جراحان ستون فقرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =