ساعات کاری : همه روزه ، با تعیین وقت قبلی
۰۲۱۲۶۸۰۶۱۴۰ - ۰۹۰۲۸۸۱۸۵۸۴
تهران، ولنجک، خیابان ۱۴، پلاک ۱۹، برج هوما Hooma
دکتر عرفان قربانی مقدم » بهترین جراح ستون فقرات
۶ دقیقه
بهترین جراح ستون فقرات

بهترین جراح ستون فقرات

آنچه می خوانید...

اگر از آن دسته افرادی هستید که از درد ستون فقرات رنج می برید، به شما پیشنهاد می کنیم به خواندن ادامه این نوشتار مشغول شوید تا در خصوص این عارضه بیشتر بدایند و برای بهبودی سریع به یک متخصص جراح مغز و نخاع خوب در تهران مراجعه کنید تا درمان با سرعت هر چه تمام پیش برود.

ستون فقرات یک عضو اصلی در نشستن، برخواستن انسان ها است اگر درگیر ضایعه های نخاعی در ستون فقرات باشید زندگی به کام تان تلخ خواهد شد و سخت می توانید کار کنید یا لذت ببرید.

هنگامی که افرادی درد های ستون فقراتی به سراغ شان میاید، این سوال برای شان ایجاد می شود که بهترین جراح و متخصص ستون فقرات و نخاع کیست؟ چگونه به او مراجعه کنیم و آن را بیابیم.

در ادامه بهترین متخصص و جراح مغز و اعصاب درتهران را به شما معرفی می کنیم تا با ویژگی های شخصیتی و علمی یک متخصص بیشتر آشنا شوید و در انتخاب خود بهترین بودن بر اساس ملاک های مطرح شده را در اولویت قرار دهید.

جراح ستون فقرات کیست؟

کسی است که سال ها با تلاش و پشتکار خود توانسته به جایگاهی برسد که بتواند بای جامعه مفید واقع شود و به مردم خود خدمت کند و بسیاری از انسان ها را از درد و رنج خلاص کند.

درابتدا با دریافت درجه پزشکی عمومی خود به مرحله تخصصی خود که می تواند از روی علاقه یا نیاز جامعه آن را برگزینند بروند و بتوانند بهترین باشند. به طور تخصصی بر جراحی ستون فقرات تمرکز می کنند و سیستم اسکلتی بدن را ترمیم می کنند.

جراح ارتوپدی ستون فقرات با معاینه تشخیصی بالینی خود اقدام به انجام روش های مختلف درمانی یا جراحی برای بیماران خود می کند.

بهترین جراح ستون فقرات
بهترین جراح ستون فقرات

بیماری های مرتبط با ستون فقرات

در ابتدا قبل از مراجعه به پزشک متخصص ستون فقرات بایبد بیماری های کخه تشخیص و درمان آن ها به جراح ستون فقرات مربوط می شود را بشناسید و سپس برای انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات اقدام کنید که از روی ملاک های ارائه شده به راحتی این کار را می توانید انجام دهید. اگر کمر درد دارید این نشانه یک بیماری است که باید برای تشخیص و درمان هر چه سریع تر آن اقدام کنید ولی اما به یک متخصص ارتوپد مراجعه می کنید یا جراح ستون فقرات؟ وقتی درد های کمری شما موارد زیر را شامل می شود بایدبه متخصص ستون فقرات مراجعه کنید.

 1. آرتروز کمر
 2. دیسک یا بیرون زدگی های در ناحیه ستون فقرات
 3. آسیب دیدگی مهره های کمر
 4. ناهنجاری های در ستون فقرات
 5. وجود تومور های در استخوان کمر

کدام یک بهتر است؟

وقتی به دنبال یک متخصص خوب می گردید که برای درمان درد های خود به او مراجعه کنید، این پرسش وجود دارد که کدام یک از آن ها برای درمان بیماری من بهتر اند. قاعدتاٌ پزشکی بهتر است که بهترین روش درمانی را در پیش بگیرد که با کمترین هزینه و زمان بتوانید بهترین بازخورد را از روش جراحی دریافت کنید.

دکتر عرفان قربانی مقدم جراح مغز، نخاع و ستون فقرات
بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب عضو انجمن نورو اسپاین عضو انجمن جراحان ستون فقرات.شماره های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

 • 0902-8818584
 • 021-26806140

ویژگی یک متخصص خوب ستون فقرات برای افرادی که می خواهند بهترین متخصص را انتخاب کنند

 • گذراندن دوره های تخصصی در رشته تحصیلی مورد نظر
 • اخذ مجوز رسمی از سازمان نظام پزشکی
 • خوش روی و مهربان
 • دلسوز
 • معتقد
 • آرام و متین
 • وفادار به اخلاق حرفه ای و سوگند نامه پزشکی
 • برقراری راحت ارتباط با بیماران
 • تعداد بالای عمل های جراحی موفقیت آمیز
 • تبحر و تجربه سال ها کار کردن
 • میزان رضایت مندی بیماران سابق
 • در دسترس بودن مطب
 • با حوصله
 • آفریننده ی انگیز یه امید به زندگی بیماران

هنگام مراجعه به متخصص و جراح ستون فقرات چه باید کرد؟

در مرتبه ی اولی که به جراح ستون فقرات مراجعه می کنید باید در خصوص سوالاتی که در ذهن تان نقش بسته است صحبت کنید. سپس به رفع ابهامات ایجاد شده بپردازند.

در مورد روش های جراحی و درمانی پزشک تحقیق کنید.

در خصوص مدت زمان عمل جراحی مربوط به بیماری سوال کنید.

میزان هزینه های عمل های جراحی ستون فقرات را نیز جویا شوید.

انواع تخصص های مغز و ستون فقرات

 1. جراح مغز و اعصاب: کسانی هستند که در زمینه ی بیماری های استخوانی مروط به سیستم عصبی تخصص دارند و مشغول به فعالیت هستند هم چنین بیماری های دیگری که به مغز، نخاع، ستون فقرات، عروق داخل و خارج جمجمه را نیز می توانند درمان کنند و جزو مهارت های تخصصی آن ها است.
 2. جراح ارتوپد: گروهی از پزشکانی هستند که پس از گذراندن دوره عمومی خود به تخصص ارتوپدی و سیستم اسکلیت بدن روی آورده اند و می توانند بیماری های مربوط به شکستگی دست، پا و استخوان های ناحیه بدن و آسیب های ورزشی را درمان کنند.
 3. جراح ستون فقرات: جراحی ستون فقرات را عموماٌ جراحان مغز و اعصاب انجام می دهند، این متخصصین تحصیلات و تجربیات خود را در حوزه ستون فقرات انجام داده اند که به آنها عنوان جارح ستون فقرات داده می شود.

اهمیت انتخاب بهترین متخصص

برای انتخاب بهترین جراح مغز در تهران باید نهایت دقت و تلاش خود را به کار بگیرید تا عواقب بدی گریبان گیرتان نشود، هم چنین اگر بهترین جراح مغز را انتخاب نکنید آسیب های بسیار جبران ناپذیر به سلامتی روحی و جسمی تان وارد می شود. زیرا مغز یا همان فرمانده بدنم از اصلی ترین و مهم ترین عضو بدن هر انسانی است با کوچک ترین ضربه یا اتفاقی در حین عمل جراحی که می توانند صرفاٌ یک خطای انسانی محسوب شود جان یک انسان را به خطر می اندازد تا حدی که فرد را تا پای مرگ پیش می کشاند.  

خاتمه

این نوشتار برای این ایجاد شده است تا بتوانیم کمکی هر چند کوچک به همه کسانی که دچار بیماری های از این دست هستند کرده باشیم و هم چنین جامعه پزشکی مان رو به پیشرفت باشد ، مردمی آگاه می توانند جامعه ای سالم بسازند. به امید آن روز…

دکتر عرفان قربانی مقدم

بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب
عضو انجمن نورو اسپاین
عضو انجمن جراحان ستون فقرات

4 پاسخ

 1. باسلام آقای دکترخانم ام ۴۸سال سن دارددرسن ۲۹سالگی عمل بازستون فقرات که همان بیرون زدگی دیسک است وبی حسی پا انگشتان چپ باعث درد شدید وزمینگیرشدن خانم عمل شددرمشهد بیمارستان قائم . بعد ۱۲سال دوباره یه بالاترهمان کار اولی را تکرارکرد اینبارگنید عمل وپلاتین گذاشت وگفت خیالتان راحت دیگر مشکلی نخواهین داشت امابعد از۶سال دوباره یک دیسک بالاترهمان قبلی راتکرارکرد آقای دکتر راهنمایی کنید چکارکنم اینبارهردوپادرد داردوبیحسی روز به روزبیشترمیشودبرداشتن پلاتین ولیزردرمانی میتواند پیشنهادباشدیانه خواهشن بهترین راهنمایی رابکنیدتاازاین مشکل خانم ام نجات یابت.

 2. سلام آقای دکتر یه دوست دارم که چن سال پیش بخاطر یه حادثه کمرش ضربه دیده و نمیتونه راه بره عمل کرده ولی زیاد موفقیت آمیز نبوده اگر الان عمل کته بنظرتون میتونه راه بره؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفده =