ساعات کاری : همه روزه ، با تعیین وقت قبلی
021-26806140 - 0902-8818584
تهران، ولنجک، خیابان 14، پلاک 19، برج هوما Hooma

بهترین جراح مغز و اعصاب

بر اساس آمار های منتشر شده از سوی پذیرش، روزانه افراد بسیاری برای تشخیص و درمان انواع بیماری های مغز و اعصابی راهی بیمارستان می شوند، این عارضه ها می تواند بیرون زدگی ستون فقرات یا حتی سکته مغزی باشد، این که از روند درمانی تان اطمینان کامل حاصل کنید مستلزم آن است بهترین جراح مغز و اعصاب را انتخاب کنید و در مورد تمامی بیماری ها اعم از مشکلات سیستم عصبی و ضربه مغزی باید به وی مراجعه کرد. چرا سیستم عصبی و مغزی در انسان به عنوان فرمانده کل بدن شناخته می شوند و اگر اختلالی در عملکرد این ناحیه ایجاد شود رسماٌ انسان فلج می شود. به دلیل اهمیت بالای انتخاب بهترین متخصص مغز و اعصاب با توجه به مطالعات انجام شده نوشتاری در اختیارتان قرار می دهیم.

دانستنی های در مورد سیستم عصبی انسان

سیستم عصبی انسان از دو قسمت مرکزی و محیطی ساخته شده است، بخش مرکزی آن مغز، نخاع و عصب را شامل می شود و قسمت محیطی اعصاب حسی و حرکتی را پوشش می دهد. عصب ها رشته های بلندی هستند که پیام و اطلاعات را به تمامی بخش های سیستم عصبی منتقل می کنند. به نحوی دیگر دستورات را از مغز به دیگر اندام های بدن انتقال می دهد. بدیهی است با وارد شدن کوچک ترین صدمه ای به این سیستم عصبی تمامی اندام های بدن با اختلال عملکردی مواجه می شوند.

بهترین جراح مغز و اعصاب

بهترین جراح مغز و اعصاب

متخصص مغز و اعصاب کیست و چه می کند؟

یک متخصص مغز و اعصاب علاوه بر تشخیص، درمان انواع اختلالات مرتبط با سیستم عصبی و جراحی مغز بیماری های دیگری نظیر، شکستگی مهره های گردن، کمر و دیسک کمر را درمان می کند. برای این که فردی به این درجه از تخصص برسد باید سال های بسیاری را مشغول تحصیل علم و تجربه باشد زیرا مغز و اعصاب از مهم ترین و پیچیده ترین اندام های بدن به حساب می آیند فعالیت در این حوزه دقت، توجه و مهارت بالایی را می طلبد. البته تجربه هم جز توانایی لاینفک یک جراح مغز و اعصاب است این که بتوانید در زمان مناسب بهترین تصمیم گیری را داشته باشید و تشخیص و راهکار درمانی درستی را ارائه دهید تا سلامتی بیمار خود را حفظ کنید کاری بس سخت و دشوار است.

بهترین جراح مغز را چگونه بشناسیم؟

برای این که در انتخاب خود موفق شوید باید به ابعاد مختلفی از یک پزشک و فعالیت های آن بپردازید. پس می توانید برای این کار از لیستی تحت عنوان ویژگی های بهترین جراح مغز و اعصاب تهیه کنید و با کمک آن هر چه سریع تر به منظور خود دست یابید. در این ادامه این مبحث ما برای سهولت در این امر نکاتی مهم را متذکر می شویم.

نکاتی مهم برای انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب

 • در ابتدا پزشک باید مدارک و سوابق پژوهشی معتبری در این زمینه داشته باشد تا به عنوان فردی کار دان شناخته شود.
 • آمار بالایی از رضایت بیماران و مراجعه کنندگان سابق وی به دست آوریم.
 • از دانش به روز دنیا بهره مند باشد و به طور مداوم در حال آپدیت شدن باشد.
 • تعداد عمل های موفقیت آمیز وی را در نظر بگیرید.
 • مجوز رسمی و پروانه کسب از سازمان نظام پزشکی داشته باشد.
 • به اصول اخلاق حرفه ای و سوگند نامه پزشکی پایبند باشد.
 • مهارت برقراری ارتباط با بیمار را داشته باشد.
 • با خوش رویی از مراجعه کننده استقبال کند.
 • موقعیت مکانی مطبش در دسترس باشد.
 • صبوری، دلسوزی، مهربانی و اخلاق مداری از دیگر خصائص نیکویی است که یک پزشک خوب باید داشته باشد.
 • به طور صادقانه و شفاف از عوارض احتمالی جراحی و تبعات بیماری به فرد مراجعه کننده اطلاعات بدهد.
 • امین و محرم اسرار بیمار باشد، تحت هیچ شرایطی پرونده پزشکی بیمارش را در اختیار قرار ندهد.
 • در دریافت حق ویزیت و دستمزد های جراحی موازین انصاف را رعایت کند.

نحوه انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب

برای انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب می توان از طرق مختلفی اقدام کرد، یکی از این راه ها جستجو در موتور های هوشمند جستجوگر نظیر گوگل است که می تواند اطلاعاتی ارزشمندی را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه با توجه به مطالعه وب سایت های معتبر پزشکان می توانید ادرس و شماره تلفن مطب پزشک را بردارید و با مراجعه حضوری به آن جا تحقیقات میدانی را انجام دهید که شامل پرسیدن سوالاتی از منشی و جویا دشن احوالات بیماران سابق و میزان رضایت مندی مراجعه کنندگان به آن جا باشد. علاوه بر این ها با کمک مشورت از دوستان، آشنایان و اقوام خود به این مهم دست می یابید.

دکتر عرفان قربانی مقدم جراح مغز، نخاع و ستون فقرات در تهران هستند شما می توانید با شماره

021-26806140 – 0902-8818584تماس بگیرید

هزینه مراجعه به بهترین جراح مغز و اعصاب چقدر است؟

به طور کلی هزینه مراجعه و درمان توسط متخصص مغز و اعصاب با توجه به نوع بیماری و روش درمانی انتخابی آن برآورد می شود. علاوه بر آن فاکتور های دیگری برای برنامه ریزی بودجه ای تان وجود دارد که عبارت اند از:

 • میزان تخصص، تجربه و شهرت جراح
 • تعداد جلسات مراجعه
 • میزان دریافت ویزیت و موقعیت مکانی مطب که تاثیر گذار است.
 • میزان دسترسی از محل سکونت تا مطب پزشک، بدین ترتیب به فکر هزینه های ایاب و ذهاب هم باید باشید.

کلام آخر

اگر در انتخاب متخصص و جراح مغز و اعصاب توجه و دقت کافی را به خرج ندهید ممکن است متحمل خسارات و عوارض جبران ناپذیری شوید. پس با کاری هوشمندانه از سلامتی خود محافظت کنید. به منظور اشاعه فرهنگ آگاهی بخشی این نوشتار را برای دوستان و آشنایان خود با ذکر منبع وب سایت رسمی دکتر قربانی مقدم، به اشتراک بگذارید.

Call Now Button